Mart 20, 2012
Çizgini Bul

Kadınlar için bu yazın trendlerini vurgularken, biraz da 2012 ilkhabar-yaz sezonunda erkekleri neler beklediğinden bahsedelim dedik. Kadınlar için yapılan tasarımlarda sık olarak rastladığımız çizgi trendi, bu sezon erkeklerin gardırobunu da istila edecek. Yatay ve dikey formlarda karşımıza çıkan çizgileri gömleklerden kazaklara, pantolonlardan ceketlere, tişörtlerden kravatlara kadar birçok yerde göreceğiz.

Missoni, Dries Van Noten, Tommy Hilfiger, Missoni

Tommy Hifiger, Missoni, Lacoste markalarının koleksiyonlarında büyük yer kaplayan çizgilere en yakışan tasarımların başında triko kazaklar geliyor. Bu triko kazaklara zaman zaman yine aynı kalıpta hırkalar, zaman zaman da blazer ceketler eşlik ediyor.

Tommy Hilfiger, Roberto Cavalli, Dries Van Noten

Günlük hayatınızda sıklıkla kullandığınız çizgili gömleklere farklı bir soluk getiren Tommy Hilfiger yatay ve dikey çizgileri birlikte kullanırken, Roberto Cavalli düz renkli gömleklerin ön kısmında yatay çizgiler kullanmış. Bu tasarımları kanvas pantolonlar, jeanler ve loafer ayakkabılarla kombin yapabilirsiniz.

Roberto Cavalli, Alexander McQueen, Viktor & Rolf, Tommy Hilfiger

Çizgiyi pantolonla buluşturan tasarımlar sizin için fazla iddialı geliyorsa, açık tonlarda olan ve çizgiler arasında zıt olmayan renkleri seçebilirsiniz. Böyle bir seçimde kombin yapmak için düz renkli bir gömlek ya da triko kazak uygun olur. Çizgili bir üst kullanmak isterseniz pantolonunuzla kontrast oluşturacak tonlarda bir seçim yapmalısınız.

Z Zegna, Z Zegna, Moschino

Z Zegna’da ağırlıklı olarak rastladığımız dikey çizgili kazakları, içindeki renklerden birini barındıran pantolonlarla tamamlarsanız  ortaya smart casual bir tarz çıkarırsınız. Dikey çizgili blazer ceketlerinizde de aynı yöntemi deneyebilirsiniz.