Hollywood’un En Güçlü Stil Danışmanları

Amerika’nın ünlü haftalık dergisi The Hollywood Reporter yeni sayısında Amerika’nın en güçlü 25 stil danışmanına yer verdi. Katie Holmes, Charlize Theron, Emma Stone, Jessica Chastain ve yanlarından ayrımadıkları stilistlerini kapağına taşıyan dergi, dört farklı kapağıyla modayla dolu bir sayı hazırlamış. Çekimlerin de en az içerikleri kadar etkili olduğu dergide, ünlüler moda ikonu olmalarının altında yatan gizli hazineleri ortaya serdi.

Katie Holmes aynı zamanda iş ortağı olan ve birlikte Holmes & Yang markasını kurduğu Jeanne Yang’ın stil danışmanlığında tarzını belirliyor. Stilist ve dizaynır olan Yang; Tom Cruise, Andrew Garfield, Christian Bale, Mark Wahlberg, Dustin Hoffman gibi ünlülerle çalışıyor.

Jeanne Yang & Katie Holmes

Yang’ın en küçük ayrıntıya bile önem verdiğini söyleyen Holmes’un elbisesi Holmes & Yang, botları J. Crew. Kendi dizaynlarıyla miks yapan Jeanne Yang’ın tercih ettiği tasarımlar; ceket Holmes & Yang, bluz Isabel Marant, ipek pantolon Holmes&Yang, ayakkabı Manolo Blahnik, mücevherler Cartier ve Hoorsenbuhs.

Lesley Fremar & Charlize Theron

Charlize Theron, kendine özgü tarzını çok beğendiği, kendi vücudunu çok iyi tanıdığı ve hızlı karar verebildiği  için Lesley Fremar ile birlikte çalışmayı çok sevdiğini söylüyor. Sadece kırmızı halıda Fremar’ı seçmeyen Theron, günlük hayatta ve yapılan çekimlerde de stilistinin dizaynlarını kullanıyor.Charlize Theron’un bluzu Fruit of the Loom -Leslie Fremar tasarımı-, eteği Roland Mouret, ayakkabısı Roger Vivier. Freman’ın bluzu Stella McCartney, jeani J. Brand, ayakkabıları Bottega Venetta, saati Cartier.

Elizabeth Stewart & Jessica Chastain

Jessica Chastain’in seçimi ise daha önce The New York Times Magazine’nin stil editörlüğü yapan Elizabeth Stewart. Ödül sezonunda tüm gücüyle sadece Chastain ve Viola Davis ile çalışan Stewart, Oscar Ödül Töreni’nde Chastain için Alexander MacQueen’in bir tasarımını seçmişti. Dergi çekimlerinde de bu altın boncuklarla işli, straplez, uzun siyah elbiseyi görüyoruz. Elizabeth Stewart ayrıca Cate Blanchett, Julia Roberts, Jennifer Lawrence gibi ünlülere stil danışmanlığı yapıyor.

Petra Flannery & Emma Stone

Son zamanların parlayan yıldızlarından Emma Stone ise Hollywood’un süper stilisti Petra Flannery ile çalışıyor. Flannery, Megan Fox, Zoe Saldana, Mila Kunis gibi güçlü kadınların da stil danışmanlığını yapıyor. Petra Flannery’nin çekimlerde kullanıdığı tasarımlar; jean Genetic Denim Visionaries -Petra Flannery tasarımı-, bluz The Row, ayakkabı Christian Louboutin, kolye House of Lavande. Emma Stone’u ise Balenciaga elbise ve Petra’nınki ile aynı tasarım Louboutin ayakkabılarıyla görüyoruz.

Deborah Waknin & Sofia Vergara

Dergideki diğer çekimlerden bazıları ise Deborah Waknin ve Sofia Vergara’a ait. Müşteri portföyünde Sandra Bullock, Diane Keaton, Halle Berry gibi ünlüler bulunan Waknin’in ceketi Stella McCartney, bluzu Givenchy, jeani Levi’s 501, ayakkabıları Casadei. Sofia Vergara için seçtiği elbise ise Randi Rahm tasarımı.

Cher Coulter & Rosie Huntington-Whiteley

Model ve oyuncu Rosie Huntington’ın  tercih ettiği stilist ise 10 yıl önce Los Angelas’a taşınan İngiliz stilist Cher Coulter. Portfolyosunda Elizabeth Olsen, Sienna Miller, Kate Bosworth gibi ünlüler bulunan Coulter’ın Hollywood Reporter için seçtiği tasarımlar; elbise Malene Birger, ceket Chanel, bootie Bionda Castana. Rosie’nin kullandığı tasarımlar ise; ceket Helmut Lang, bluz Zimmerman, pantolon Elizabeth James, ayakkabı Michael Kors.

Karla Welch & Olivia Wilde

Ünlü oyuncu Oliva Wilde’ın tercihi ise Karla Welch. Çekimlerde kullandıkları tasarımlar; elbise A.L.C., ceket Balenciaga, ayakkabı Fendi, mücevherler House of Lavande. Karla’nın seçimleri de; bluz Celine, pantolon L’Agence.

Dergide ayrıca Rachel Zoe, Kate Young, Leith Clark gibi çok ünlü stilistler yer alıyor.