Floral Düşler

2012 yazında elbiselerden pantolonlara, mücevherlerden ayakkabılara, eteklerden bluzlara kadar bütün  kıyafetlerimizde ve aksesuarlamızda çiçekler açacak. Bazen bir papatya, bazen bir nergis, bazen bir nilüfer ya da orkide olarak karşımıza çıkan bu irili ufaklı, rengarenk çiçekler, bambaşka diyarlara yolculuk etmemizi sağlıyor. Nasıl çiçeksiz bir dünya düşünemiyorsak bu yaz da aynen o şekilde çiçeksiz bir gardırop düşünemeyeceğiz.

Banana Republic, Dolce & Gabbana, Oscar de la Renta, Cacharel

Floral etkiyi taşıyan en güzel tasarımların başında yazın bir numaralı kıyafeti elbiseler geliyor. Diz altında ya da düz üstünde biten dar elbiseleri, çiçeklerin içerisindeki renklerden seçeceğiniz düz bir kemerle kullanabilirsiniz. Dolce&Gabbana ve Oscar de la Renta’nın yaptığı gibi çantanızı da kemerin renginde kullanırsanız ikisi arasında şık bir uyum yakalamış olursunuz.

Diane von Furstenberg, DKNY, Erdem

Pantolonlarda çarpıcı bir iz bırakan floral desenler, DKNY ve Diane von Furstenberg markalarında bluzlarıyla takım olarak görülüyor. Hatta DKNY şapka, çanta ve ayakkabıda da aynı desenleri kullanarak sıradışı ama tarz bir görüntü yaratıyor. Bahar aylarında floral desenli jeanleri, favori tasarımlarınızdan biri yapabilirsiniz.

Badgley Mischka, Oscar de la Renta, D&G

Çiçek desenlerinin en çok kullanıldığı tasarımların başında farklı tarzlardaki elbiseler geliyor; bunlardan biri de tabii ki gece elbiseleri. Bu elbiseler özellikle kır düğünleri için ideal bir tasarım sunuyorlar. Ama eğer Oscar de la Renta’da gördüğümüz gibi daha iddialı bir tercih yaparsanız, bunu daha ciddi davetlerde de kullanabilirsiniz.

Moschino, Banana Republic, Antonio Marras

Kloş, kalem, şifon, kabarık gibi farklı dizaynlardaki eteklerde karşımıza çıkan floral desenleri, düz renkli bluzlarla ya da minik motifli gömleklerle tamamlarsanız daha şık bir görünüş elde edebilirsiniz. Banana Republic’teki gibi zıt tonları kullanarak kontrast da oluşturabilirsiniz.

Blumarine

Blumarine’in kabarık etekli, retro tasarımları floral etkiyi iyi yansıtan dizaynların başında geliyor. Yaz koleksiyonunda bu deseni farklı formlarda canlandıran markanın tasarımlarına, elbiselerin renklerinden ilham alan püsküller eşlik ediyor.

Dries Van Noten, Giuseppe Zanotti, Sergio Rossi, Jen Kao

Ayakkabı ve aksesuarlarda da kendini  gösteren floral desenleri kimi zaman büyük formlarıyla clutch’larda, kimi zaman boncuklu motifleriyle ayakkabılarda, kimi zaman narin yapılarıyla küpelerde görüyoruz. Bu tasarımları düz renkli kıyafetlerinizle kullanarak tarzınıza bahar dokunuşu katabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR