Nisan 3, 2014
Guess Collection: Bir Amerikan Rüyası

Kafalarında canlandırdıkları Amerikan rüyasını gerçekleştirmek için Fransa’nın güneyinden Amerika’ya gelen Maurice ve Paul Marciano kardeşler, 1981 yılında bir aile şirketi olarak kurdukları Guess markasıyla hayallerinin ilk adımını atmış oldular. Jean üzerine yoğunlaşan ve bu tasarım jeanlerle moda dünyasına adım atan Marciano kardeşler, ilk başta çok küçük bir marka olmasına rağmen rafa çıkar çıkmaz tasarladıkları jeanlerin 24 tanesi satıldı. Başarıyı çok hızlı bir şekilde yakalayan ve bu mutlu Amerikan hikayesini başladığı gibi sürdüren Guess, markasını genç, dinamik, maceraperest ve oldukça çekici bir yaşam tarzıyla konumlandırdı. Bugüne kadar yaptıkları tüm reklam çekimlerinde de bu algıyı oluşturan ve Claudia Schiffer, Eva Herzigova, Laetitia Casta gibi dünyaca ünlü top modellerle hayranlık uyandıran kampanyalara imza atan Guess, oldukça kısa bir sürede moda dünyasının en ünlü markalarından biri oldu ve ünü Amerika sınırlarını aştı. Kısa zaman içerisinde giyim koleksiyonlarını genişleten ve bunun dışında aksesuar koleksiyonlarına da ağırlık veren Guess, 1984 yılında ilk saat koleksiyonunu lanse etti.

Zamandaki en ikonik saatlere ilham kaynağı olmak için çok çalışan ve saat tasarımlarında da sahip olduğu marka anlayışını devam ettiren Guess, kendi saat modasını oluşturdu. Markanın yaratıcı direktörü olan Paul Marciano, Guess Collection’ı 1997 yılında çıkarmaya başladı ve tüm saatlerini Gc markası altında topladı.

2002 yılında İsviçre profesyonelliğine teslim edilen saatler, “Swiss Made” altında çıkmaya başladı ve tasarım dışında artık mekanik anlamda da kusursuz bir seviyeye ulaştı.  Tasarımın yaratıcılığına kavuşan İsviçre saatlerine erişilebilir fiyat politikasıyla ulaşmanızı sağlayan Guess Collection, farklı tarzlara seslenirken kaliteyi ve lüksü yansıtan modeller ortaya çıkardı. Gc Femme, Spor Class, Gc Slimclass, Gc Homme, Gc Diver Chic gibi koleksiyonların altında toparlanan saatler, sıradanlığa meydan okurken tarzınızı tamamlayan seçkin siluetler oluşturur. Saatleri bir aksesuar olmanın çok ötesine taşıyan ve tarzınızın en önemli parçalarından biri yapan Guess, hem kadınlar, hem de erkekler için zamanın içindeki en çarpıcı, en karakteristik ve en çekici saatleri tasarlıyor.

the fashion industry layout at function manufacturer
snooki weight loss Summer Fashion Trends for Men

This year’s theme was
quick weight lossBirthday The Most Memorable Day Of The Life